אקו וייב פאוור גייסה 3 מיליון דולר


חברת אקו וייב פאוור סיימה בהצלחה את סבב גיוס ההון השני , במסגרתו גייסה החברה 3 מיליון דולר, בשווי חברה (לפני הכסף) של 40 מיליון דולר 

תחנת הכח הפועלת בגיברלטר

 14/08/2017 תל אביב ,ישראל 

 חברת אקו וייב פאוור, אשר פיתחה טכנולוגיה מהפכנית ומתקדמת לייצור חשמל מגלי הים, הכריזה היום כי היא סיימה בהצלחה את סבב גיוס ההון השני של החברה בהובלת קרן השקעות אמריקאית. החברה גייסה סכום של 3 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של 40 מיליון דולר (לפני הכסף) , שמהווה עלייה של פי 3.5 לעומת הערכת השווי של החברה בסיבוב גיוס ההון הראשון שלה. 

 כספי ההשקעה ישמשו להרחבת הצוות המקצועי של אקו וייב פאוור ויאפשרו פיתוח והוצאה לפועל מהירים יותר של צנרת הפרויקטים של החברה בסך 130 מגה וואט.   

במהלך החודש הקרוב החברה מתכננת להשיק את סבב גיוס ההון הסופי שלה (סבב גיוס טרום הנפקה), אשר יהיה הסבב האחרון של חברת אקו וייב פאוור לפני ההנפקה של החברה, אשר צפויה לקרות ב-2018. “ההשקעה הזו מהווה הבעת אמון בטכנולוגיה  ובצוות של חברת אקו וייב פאוור ובפוטנציאל השוק של חשמל מגלי הים. כעת, מטרתינו היא לסיים את המיסחור של המערכת ולהוציא לפועל את החוזים הקיימים בידינו, בניהן תחנת 4.1 בנמל מנזנילו שבמקסיקו ו5 מגה וואט הסכם רכישת חשמל בגיברלטר, שמהווים חלק מצנרת הפרויקטים של החברה. אנו נעשה זאת בעזרתן של השותפויות שלנו ברחבי העולם”, אמרו דיויד לב ואינה ברוורמן, מיסדייה של החברה.

 בבעלות חברת אקו וייב פאוור תחנת הדגמה, הפועלת מעל 3 שנים בנמל יפו, והטכנולוגיה של החברה אף קיבלה מעמד של “מתקן חלוץ” מן המדענית הראשית של משרד האנרגיה, ד”ר ברכה חלף. 

 בנוסף, בשנה שעברה הוכיחה אקו וייב פאוור את יכולתה לייצר חשמל באופן מסחרי ,עם השקת תחנת הכוח הראשונה בגיברלטר אשר מחוברת לרשת החשמל, ואשר קיבלה מימון מן האיחוד האירופי. תחנות הכוח לייצור חשמל מגלי הים של חברת אקו וייב פאוור משמשות להמרת אנרגיית הגלים לאנרגיה חשמלית, וזאת באמצעות מצופים ייחודים.  המצופים עולים ויורדים, מנצלים את כוח הציפה, את השינויים במפלס ובזרימת המים, את אפקט נעילת האוויר ואפקטים נוספים, אשר תורמים לתהליך המרת האנרגיה. המצופים מאובזרים בחיישנים, אשר מנטרים באופן קבוע את הפעילות של תת המערכות השונות, כמו גם את תנאי הסביבה והאוקיינוס. כתוצאה מכך, בכל עת ובזמן אמת כל המידע שנאסף מגיע אל החוף. 

 במקרה של סופה שמתקרבת, המערכת מזהה באופן עצמאי את סוג הגלים, ובעצם “מחליטה” האם להניף את המצופים מעל פני הים או לגרום לתהליך של צלילתם אל מתחת לפני המים וזאת על מנת למנוע נזקים למערכת. כשהסופה חולפת, וגובה הגלים חוזר לנורמה שמוגדרת עבור המערכת, המערכת חוזרת לפעילותה התקינה.  האנרגיה שנוצרת כתוצאה מתנועת המצופים מועברת אל התחנה , שם היא מומרת ללחץ הידראולי, שמסובב את הגנרטור, ויוצר אנרגיה חשמלית אחד היתרונות הבולטים של המערכת הוא שרק המצופים ממוקמים במים, בעוד שכל הציוד פועל ביבשה, לפיכך רמת האמינות והבטיחות של המערכת עולה, כמו גם רמת הנגישות אליה. 

בזכות הישגיה זכתה חברת אקו וייב פאוור  להכרה בינלאומית בתחום האנרגיה המתחדשת. החברה זכתה בפרס החדשנות מארגון פרוסט אנד סאליבן, בפרס האנרגיה של אוניברסיטת ארסמוס, פרס האנרגיה הבינלאומי בחסות אונסק”ו כ”פרויקט הטוב בישראל”. זאת בנוסף לפרס ” בתחרות החדשנות בשנזן, פרס האנרגיה המתחדשת בקזחסטן ופרס העיצוב החדשני Unicorn”    בסין. 

 כדי לשמוע עוד על הטכנולוגיה של אקו וייב פאוור, אתם מוזמנים להגיע לאחד הכנסים הקרובים שבהם  אינה ברוורמן, מייסדת אקו וייב פאוור, תסביר על החברה והטכנולוגיה: 

  1. WIRED ENERGY 2017 שיתקיים בלונדון ב-12 באוקטובר 2017. למידע נוסף: http://www.wired.co.uk/article/wired-energy-2017-speake
  2. 2. Hello Tomorrow Challenge שיתקיים בפריז ב-25-27 באוקטובר למידע נוסף: https://hello-tomorrow.org

  בהלסינקי ב-30 בנובמבר עד ה-1 בדצמבר. למידע נוסף: Slush .3  http://www.slush.org/ כדי לראות כיצד פועלת הטכנולוגיה הייחודית שלנו, לחץ כאן: 

https://www.youtube.com/watch?v=YMtfgkS15_w 

 לקבלת מידע נוסף לגבי הטכנולוגיה שלנו בקר באתר האינטרנט שלנו:  

www.ecowavepower.com 

Contact us at: info@ecowavepower

 

Join our mission on Facebook and Twitter. 

 

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy