מנכ”ל טן בועידת אנרגיה ועסקים: הורדת מרווחי השיווק תזעזע את הענף ותחסל את התחרות


מנכ”ל טן בועידת אנרגיה ועסקים: הורדת מרווחי השיווק תזעזע את הענף ותחסל את התחרות
מנכ”ל טן חברה לדלק, ערן וקנין, קרא היום בועידת אנרגיה ועסקים לממשלה שלא לקבל החלטה להפחית את מרווחי השיווק: ” אנחנו ניצבים לפני זעזוע גדול בענף. אם המרווח ירד החזקים יתחזקו והקטנים יפגעו.” וקנין הזהיר מפני נזק בלתי הפיך לענף ופנה לרגולטורים: “הלכתם צעד אחד יותר מידי. עוד שנה מהיום לא תהיה תחרות בענף. אנחנו רגע לפני זעזוע דרמטי של הענף, יש לנו חלון זמן של חודש, אם לא תתעשתו, כך זה יגמר. אם השורה התחתונה לצרכן כל כך חשובה לרגולטור, אז צריכים לתעדף את החברות הקטנות.”.


במסגרת הפאנל שנערך על מרווחי השיווק התקיים קונצנזוס על הורדת מרווח השיווק. אסתר אלדן, מנכ”לית דלק הבהירה שהיא אינה רואה מקום לפקוח: “השוק תחרותי ולכן אינו זקוק לפיקוח. רוב תוספת תחנות הדלק בשנים האחרונות – הן קטנות שהגבירו את התחרות.” גם אלדן התריעה: ” כשמחשבים אגורות של רווחיות זה מוביל את הענף לסימן שאלה”.
ישראל יניב, יו”ר דור אלון, הוסיף שלא הגיוני שיש פיקוח על מחיר הדלק, אך אין פקוח על המחירים בהן קונות חברות הדלק מבתי הזקוק, או אפילו על הגז. מקנא קצת בבנקים – הממונה על הדלק דואג גם ליציבות הבנקים וגם לציבור הלקוחות. אף אחד לא דואג לחברות הדלק. כל פעם מורידים את המרווח, מזכיר את הסיפור על החמור שבכל פעם הפחיתו את האוכל שלו עד שמת.”
_____________________________________________________________________________________________________

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy