תעריף החשמל הביתי צפוי לרדת ב-2.3% בינואר


תעריף החשמל הביתי צפוי לרדת ב-2.3% בינואר
משימוע שפרסמה אמש רשות החשמל עולה שכל משק בית יוכל לחסוך כ־150–180 שקל בשנת 2018 על הוצאות החשמל. לפי ההערכות במשק, כתוצאה מההוזלה הציבור יוכל לחסוך עוד כמה עשרות שקלים בשנה בשל ירידה שתירשם בתעריף המים


ליאור גוטמן,כלכליסט 20:1806.12.17
תגיות: חברת החשמל תעריף החשמל רשות החשמל
תעריף החשמל הביתי צפוי לרדת בינואר הקרוב בשיעור של כ־2.3%. כך עולה משימוע שפרסמה אמש רשות החשמל – הרגולטור שאחראי על קביעת תעריפי החשמל במשק. השימוע אמור להימשך כשבועיים, ולאחריו, אם לא יירשמו שינויים גדולים, הציבור יחסוך כבר בשנת 2018 כ־150–180 שקל לשנה על הוצאות החשמל. לפי ההערכות במשק, עוד במחצית הראשונה של השנה הבאה ייקבע שהציבור יחסוך עוד כמה עשרות שקלים בשנה על ירידה בתעריף המים, זאת מכיוון שמתקני ההתפלה ומשאבות המים של מקורות הם צרכני חשמל כבדים, וככל שתעריף החשמל יורד כך נרשמת ירידה גם בתעריף המים.

להרחבה

בגלל הפנסיה של עובדי חברת החשמל: התעריף יוזל רק ב-2.3%

משמעות ההפחתה היא חיסכון שנתי של כ-100 שקל בממוצע למשק בית ■ ההוצאות העודפות על דלקים מזהמים בגין השבתת מאגר תמר בספטמבר הושתו על הציבור

,הארץ-

תעריף החשמל הביתי יוזל ב-1 בינואר 2018 בשיעור של כ-2.3%, בכפוף לשימוע – כך הודיעה הערב רשות החשמל. משמעות ההפחתה היא חיסכון שנתי של כ-100 שקלים בממוצע למשק בית.

שיעור ההוזלה אמור היה להיות גבוה יותר, מכיוון שהתעריף החדש משקלל ירידה בעלויות הטיפול של חברת החשמל ברשת החשמל – וכן ירידה בשער הדולר (שהפחיתה את הוצאות הדלק של החברה).

בה בעת, התעריף החדש משקלל הכרה של עוד 600 מיליון שקל בעלויות הפנסיה של עובדי חברת החשמל  – אף שאלה נופחו בכמעט 3 מיליארד שקל וזכו ל”מחילה” מידי רשות החשמל.

להרחבה

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy