קיץ 2015: יאיר נתניהו מגבש השקפת עולם כלכלית


 איש אינו יודע אם יאיר נתניהו היה בגילופין ומה היתה, אם היתה, רמת האלכוהול בדמו. אבל הציטוט המדויק שלו – “אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר…אתה לא יכול לפרגן לי ב–400 שקל?” – לא משאיר מקום לספק

אסדרת משק הגז אינה השאלה היחידה שיכולה לעלות מפרסום הקלטת המפתיעה. לפחות שלוש סוגיות נוספות עולות מהקלטת:

■ מדוע רשות ניירות ערך אינה פותחת בחקירה לבירור זהותו של בעל השליטה בקבוצת החברות השולטת בישראמקו, השותפה בקידוחי הגז האסטרטגיים והחשובים ביותר בתולדות ישראל? זאת אינה רק שאלה של משטר תאגידי באחת החברות הגדולות ביותר בישראל, שמיליארדים מכספי הציבור מושקעים בה; לכאורה, הרגולציה על זהות בעלי שליטה במקור אנרגיה צריכה להיות חמורה במיוחד לאור החשיבות שלהם לכלכלה ולביטחון.

■ מדוע רשות המסים לא משלימה את החקירה שפתחה נגד מימון

? מדוע מימון עזב את ישראל? האם הוא מבוקש בגין חשדות מסוימים? האם הוא צפוי להיחקר? האם הוא צפוי להיעצר אם יגיע חזרה ארצה? האם מתנהלים מגעים סודיים בין עורך דינו, פיני רובין, לרשויות החוק, שיאפשרו לו לנוע בחופשיות? מדוע המידע מוסתר מהציבור?
■ כיצד הכירו בנו של ראש הממשלה ובנו של מימון? מה עומק ההיכרות שלהם? מדוע דווקא השניים האלה יוצאים יחדיו לבילויים משותפים מהסוג הנחות והמפוקפק ביותר? מה מחבר ביניהם? לכאורה, לביוגרפיה שלהם ושל משפחותיהם אין שום נקודת השקה. מימון האב הוא אחת הדמויות האפלות והשנויות ביותר במחלוקת בעולם העסקים הישראלי. חלקים רבים מהקריירה העסקית שלו חסרים ולא ברורים, ויש אי־בהירות משפטית סביב עסקיו ונכסיו.

■ מדוע מאבטחים במימון משלם המסים צריכים ללוות את בנו של ראש הממשלה ביוצאו למועדון חשפנות? האם ראש הממשלה יודע היכן מבלה בנו? האם סוג הבילויים של בנו במימונו של משלם המסים נראה לו? מדוע ראש הממשלה מתעלם מהסוגיות האלה? מדוע האזרחים שבחרו בנתניהו לראשות הממשלה אינם דורשים ממנו תשובות לסוגיות האלה? האם נראה להם סביר שבנו של ראש הממשלה, שבגיל 26 בוחר לא לעבוד ולגור בבית הוריו, יקבל שירותי תחבורה ואבטחה במימון משלם המסים לביצוע תחביביו?

להרחבה

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy