הקמת אסדת לוויתן קרוב לחוף – מחדל ביטחוני בריאותי וסביבתי


מצ”ב הודעה לעיתונות-12.02.18

                                               הקמת אסדת לוויתן קרוב לחוף – מחדל ביטחוני

                                                        בריאותי וסביבתי

במוצ”ש האחרון 10/02, הגיעה קבוצת פעילים במאבק להרחקת אסדות הגז לביתו של שר האנרגיה מר יובל שטייניץ במבשרת ציון י-ם להתריע ולעצור את המחדל שבהקמת  אסדות הפקת הגז והקונדנסט ממאגר “לוויתן” ומאגרים עתידיים כ 7-10 ק”מ מחופי הכרמל- דור – קיסריה- חדרה ועמק חפר.

המפגינים נשאו שלטים בהם כתוב בין היתר: “מחדל האסדה הקרובה- החקירה הבאה”, “שטייניץ תתעורר לפני שהצפון בוער” , “משרד האנרגיה ירעיל מיליון תושבים בקונדנסט מלוויתן”, “כן לגז, לא לאסדה קרובה לחוף” ועוד.

כחלק מהמחאה- חילקו ברחבי מבשרת ציון את הפלייר המצ”ב במטרה לחשוף לדעת הקהל את התמונה המלאה של הסיכונים הנובעים מההחלטה לפתח את מאגרי הגז – בתוך שטחה הקטן של ישראל- במקום בלב הים.

ציטוט מתוך הפלייר:

” הקמפיין התקשורתי שמשרד האנרגיה תיקצב במיליונים מסתיר שבנוסף לגז הטבעי מפיקים באסדות גם כמויות עתק של קונדנסט- דלק מסרטן, נדיף ורעיל אשר יגדיל את זיהום האוויר במדינת ישראל במאות אחוזים ההחלטה להקים את אסדת לוויתן בקרבה לחוף כוללת הקמה והרחבה של תשתיות פטרוכימיות לאורכה ולרוחבה של ארצנו הקטנה והצפופה- מחדל שאף ועדת חקירה לא תוכל לתקן…

מלבד נזקים בריאותיים , סביבתיים ובטיחותיים- תשתיות הגז והקונדנסט יהפכו יעדים אסטרטגיים מהמעלה הראשונה בכל עימות צבאי. מדוע להפוך אותנו לברווזים חולים במטווח.”

לפרטים נוספים ותמונות:

חנה קופרמן- “הפורום הישראלי לשמירה החופים”-  052-5869229

קרן צור – “אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות”  052-6611050

דן לנצט – “שומרי מישור החוף” – 0542576557

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy