וורטקס אנרגיה חתמה על הסכם להתייעלות אנרגטית במלונות יערים וגורדוניה


הודעה לעיתונות

הוצאות האנרגיה של בתי המלון צפויות לרדת בעקבות התהליך בקרוב ל 8 מליון ש”ח

חברת וורטקס אנרגיה חתמה בימים האחרונים על חוזה לפרוייקט התייעלות אנרגטית עם מלון יערים ומלון גורדוניה הנמצאים בהרי ירושלים. על פי ההסכם הצפי לחסכון בצריכת האנרגיה (חשמל וגז) עד 7 מליון ₪, נוסף לכך צפויות להיחסך למלון הוצאות תחזוקה בסכום כולל של מליון ₪ בעשר שנים.

החיסכון מפרוייקט ההתייעלות האנרגטית יגיע לא כחלק מתהליך של גריטה, אלא כחלק מיישום של תוכנה לומדת בשם VOS פרי פיתוח של וורטקס אנרגיה. הטכנולוגיה שפותחה במחלקת המו”פ של החברה יצאה לאחרונה משלב הפיילוט לאחר שהוכיחה יכולות משמעותיות להפחתת צריכת האנרגיה לקירור, לחיסכון בצריכת החשמל ולחיסכון בצריכת גפם לחימום בבתי מלון.

אבי מזרחי, מייסד וסמנכ”ל וורטקס אנרגיה: “מערכות הקירור לא דרשו החלפה, החיסכון יושג משימוש בטכנולוגיה חכמה שתוביל לשיפור באמינות וביכולת אספקת האנרגיה. למעשה מדובר בתהליך שמהותו שינוי עמוק בניהול האנרגיה.”

במלון יערים יש כ 220 חדרים הפרושים על פני שטח גדול, מה שהופך את תחום האנרגיה למורכב. כחלק מפרישת המערכת החכמה יותקנו חיישנים ומונים לצורך בקרה ושליטה מרחוק שישמשו את מערכת VOS  לאופטימיזציה של ניהול האנרגיה.

שי דדוש מנכ”ל מלון יערים: “פרויקט ההתייעלות האנרגטית ביערים ובגורדוניה נעשה כחלק מהמחויבות שלנו לאיכות הסביבה וכחלק מתפיסה כוללת של השתלבות המלון והאורחים בטבע של הרי ירושלים מבלי להפריע לחי ולצומח. הבחירה בוורטקס נעשתה בשל השימוש בטכנולוגיה הישראלית הייחודית והמתקדמת שלהם.”

מזרחי: “אחת המטרות שהוגדרו לנו היו שיפור באמינות וביכולת אספקת האנרגיה. זו דוגמא לפרויקט שיכול לחתוך בהוצאות האנרגיה שלו ללא החלפת הציוד אלא באמצעות התנהלות נכונה וניהול אנרגיה באמצעות הטכנולוגיה שלנו, מהשילוב הזה ניתן לקבל החזר השקעה מהיר במיוחד.”

נוסף להתקנת המערכת החכמה ישודרגו מספר מערכות במלון. תותקן מערכת חימום יעילה יותר הכוללת ניצול של השבת חום, ויבוצעו שינויים הידראולים במערכת הקירור.

תקופת ההסכם שנחתמה היא ל 10 שנים במודל התקשרות של אספקת אנרגיה. כלומר אין השקעה מצד הלקוח והוא נהנה מחיסכון מהיום הראשון. מעבר לחיסכון הצפוי בהוצאות האנרגיה  יחסכו הוצאות תחזוקה שיעברו לאחריות וורטקס, סכום החיסכון הכולל במהלך שנות ההסכם יעמוד על כ 8 מיליון ₪.

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy