לוקסי, אימת החברות המדממות בבורסה, לא מתכוון לעצור


הוא נכנס למלחמת עולם עם שרי אריסון ומשפחת דיין ב-ADO ● הוא פיטר את אילן בן דב מסאני והשתלט עליה ● וזה מה שיש לו לומר על אנטרופי: “רצו ליצור חומה סינית, אבל כולם עומדים מאותו הצד של החומה” ● יעקב לוקסנבורג, אימת ההשתלטויות העוינות של שוק ההון הישראלי, לא יעצור עד ש”יהיה סדר בעיר הזאת”

שלומית לן  הדס מגן ,גלובס  08/06/2018, 10:01

“לקחנו סיכון לא קטן”
חברים או לא, רוב החברות שלוקסי מעורב בהן הגיעו לידיו דרך מאבק שליטה או עימות מסוג אחר. הוא נחשב צייד הזדמנויות, ולא מתבייש בתואר. זה התחיל עם לפידות מחפשי נפט, אז בשליטת ברוס (ברוך) רפפורט המנוח. “בסוף שנות ה-90”, משחזר לוקסי, “היא הייתה חברה נכסית שנוהלה בינוני ומטה, וזו גם הייתה תקופה של שפל בשוק ההון – כך שחברו כאן כמה פרמטרים שעזרו לכך ששער המניה היה עמוק מתחת לשווי החברה, וזה מצא חן בעינינו”.

לאחר שהגיע לאחזקה משמעותית, החלו החיכוכים שלו עם רפפורט. לוקסי טען שהחברה אינה מנוהלת נכון, שככל שהיא מקבלת יותר עבודות, היא דווקא מפסידה יותר כסף, ועוד כהנה וכהנה ויכוחים. “התחלנו לריב על זה במשך שנתיים, ובסוף עשינו במב”י”, הוא אומר. “הייתי בטוח שהוא ירכוש את החברה ולהפתעתי הוא אמר לי, ‘בחור צעיר, קח, תנהל את החברה כמו שאתה רוצה'”.

להרחבה

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy