סגירה אדומה בניו יורק; הנפט ירד מתחת ל-73 דולר לחבית


ערב הסעודית ורוסיה סיכמו על הגדלת תפוקות הנפט במיליון חביות ליום ● ביום שישי הקרוב צפוי הנשיא טראמפ לחתום על צווים להטלת מכסים על מוצרים מסין ● מאקרו: היום יפורסמו מכירות כלי הרכב החדשים


ניצן כהן,גלובס   03/07/2018, 21:04

הסיפור של השבוע האחרון ממשיך להיות סיפורו של הנפט. הנפט  (74.62+0.65%) שבר היום שיאים חדשים, עבר את מדד ה-75 דולר לחבית אך גם מיד ירד מתחת ל-73 דולר לחבית. יש מגוון סיבות שניתן למנות ככאלה שיוצרות לחץ על מחירי הנפט, אבל הסיבה המרכזית היא הוצאת איראן מהמשחק, כשערב הסעודית ורוסיה לא ממהרות להישאב לוואקום שנוצר. בשלב הזה מה שמנע בשבוע שעבר ממחיר הנפט לצאת משליטה היה מכירות שארה”ב ביצעה מהמלאים שלה, מה שקיבל ביטוי ביתרות השבועיות שירדו.

אתמול (ב’) שוחחו שרי הנפט של ערב הסעודית ורוסיה בעקבות בקשתו של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ ואשררו את הסיכום ביניהן מהחודש שעבר, במסגרתו הסכימו להגדיל את התפוקה היומית במיליון חביות. האשרור הזה מאכזב את הסוחרים, שציפו כי לאחר הבקשה המפורשת של הנשיא טראמפ מערב הסעודית להגדיל את התפוקות, בת-הברית הננטשת תעשה זאת בלב פתוח ונפש חפצה – אך לא כך.

שרי הנפט של ערב הסעודית ורוסיה חתמו על הודעת סיכום הפגישה שלהם בחודש שעבר, לפיה קיצוץ מכסות הנפט ב-2016 היה גדול מהקיצוץ עליו הוחלט בהיקף שמוערך במיליון חביות, ולכן יש להגדיל את קצב ההפקה באותם מיליון חביות כדי לעמוד ביעדי הקיצוץ הכוללים. סיכום זה מהווה חומר הבעירה המרכזי לעליית מחירי הנפט שציפינו בשבוע האחרון.

להרחבה

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy