אסתר אלדן, מנכ”לית דלק ישראל הודיעה היום על הפעלת מתקן דחיסת גז טבעי וכניסתה לתחום אספקת גז טבעי דחוס לצרכני אנרגיה


מתקן הדחיסה הממוקם בפי גלילות באשדוד וגודלו כ 3,500 מ”ר, מאפשר לדחוס גז טבעי לתוך מכלים מיוחדים ולהוביל אותו לצרכני אנרגיה ברחבי הארץ.

סכום השקעה שהושקע במתקן הדחיסה כ- 50 מיליון ₪, סכום השקעה במכליות גט”ד ייעודיות כ- 12 מיליון ₪, סה”כ השקעה של 62 מיליון ₪

מתקן הדחיסה לגז טבעי של קבוצת דלק

לאחרונה החלה החברה לספק גז טבעי דחוס למחלבת שטראוס באחיהוד ובקרוב תחל לספק לראשונה בישראל גז טבעי דחוס לתדלוק צי משאיות האשפה של עיריית חיפה.יתרונות הגז הטבעי הוא בכך שהוא זול יותר ממקורות אנרגיה קיימים (כגון: סולר, בנזין, גפ”מ)  והשימוש בו  מפחית משמעותית את זהום האוויר.היקף ההכנסות המשוער לתקופה של כשנתיים יסתכם בלמעלה מ- 10 מיליון ש”ח

 אסתר אלדן, מנכ”ל דלק ישראל אמרה כי ההחלטה  על ההשקעה במתקן דחיסה הינה פועל יוצא מהאסטרטגיה העסקית של החברה להרחיב את פעילותה בקרב צרכני אנרגיה בתחומי התעשייה ותחנות הדלק. אנו צופים כי מהלך זה יביא לחסכון משמעותי בעלויות האנרגיה של בתי עסק ולהקטנת זיהום האוויר בישראל.

יורם כהן, מנכ”ל דלק גז טבעי – בעלת הרישיון לדחיסת ואספקת גז טבעי, אמר כי מתקן הדחיסה מאפשר לדחוס ולהוביל גז טבעי לצרכני אנרגיה שצנרת החלוקה לא תגיע אליהם ועד היום לא יכלו ליהנות מהיתרונות הרבים של הגז הטבעי.

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy