פי 35: כך נסקה אנלייט משלד בורסאי לשווי של מיליארד שקל בארבע שנים


בשיאה של קריסת קבוצת אלוביץ’ הועברה גם השליטה באנלייט ■ המניות נמכרו למוסדיים, שלקחו חברה כמעט לא קיימת ויצרו ערך מדהים ■ בארבע השנים הקרובות צפויה החברה להגדיל את כושר הייצור שלה ואת הכנסותיה, ותצטרך להוכיח את יכולותיה

גלעד יעבץ,אנלייט

יורם גביזון,דהמרקר-11.07.2018 06:11

התפרקות קבוצת החברות של שאול אלוביץ’ יצרה מהומה פוליטית ועסקית. קבוצות שונות זיהו את ההזדמנות להשתלט על חברת התקשורת החזקה בישראל בהשקעה קטנה יחסית, על ידי רכישת יורוקום, אינטרנט זהב (99.9 -0.27%) או בי־קום (2,903 -4.76%) , החברות שעמדו בראש הפירמידה הממונפת שבנה הטייקון לשעבר לצורך השליטה ב בזק (384 -2.41%) .

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט (187.1 +2.02%) , גם היא חלק מקבוצת אלוביץ’, פעלה לאורך השנים מתחת לרדאר, וספק אם הציבור מודע לקיומה. לאור זאת, מכירת השליטה בה על ידי יורוקום (14.8%) ושותפות גבעון של משפחת וייל (5.7%) בתחילת מאי למשקיעים מוסדיים עברה כמעט מבלי משים. העסקה היתה הדבר הדומה ביותר להעברת שליטה בחברה למנהליה (Management Buy Out), אף שהשלישייה המובילה את אנלייט — המנכ”ל גלעד יעבץ, סמנכ”ל השיווק, המכירות והפיתוח העסקי צפריר יואלי, וסמנכ”ל התפעול עמית פז — לא רכשו מניות כלל, ומחזיקים במצטבר רק ב–4.7% מהחברה, ו–6.4% ממנה בדילול מלא, כלומר בהתחשב באופציות שהוקצו להם.

להרחבה

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy