סין מחזקת את ההשפעה במזרח התיכון – עם חבילת הלוואות ענקית וסיוע לפלסטינים


בעולם
סין מחזקת את ההשפעה במזרח התיכון – עם חבילת הלוואות ענקית וסיוע לפלסטינים
נשיא סין אמר כי יעביר הלוואות בסך 20 מיליארד דולר למדינות האזור, כדי לסייע בצמיחה הכלכלית ■ הפלסטינים יקבלו 15 מיליון דולר

רויטרס,דהמרקר-12.07.2018 16:14

נשיא סין, שי ג’ינגפינג, הבטיח אתמול (ד’) חבילת הלוואות בסך 20 מיליארד דולר וכ-106 מיליון דולר סיוע למזרח התיכון, כחלק ממה שהוא מכנה מודל “נפט וגז פלוס”, כדי לעזור לצמיחה הכלכלית באזור.

בייג’ין העלתה את סך ההשקעות במזרח התיכון בשנים האחרונים, בין השאר משום שמדינות ערב ממלאות תפקיד חשוב ביוזמה הסינית “חגורה ודרך” (המכונה גם דרך המשי החדשה), שעיקרה הקמת דרכי סחר שיחברו בין סין לאזורים אחרים באסיה.

להרחבה

פיתוח הוא מנוע עיקרי לפתרון הרבה מבעיות הביטחון במזרח התיכון, אמר שי לנציגים מ-21 מדינות ערב שהתאספו בבירת סין. “אנחנו צריכים לנהוג אחד עם השני בכנות, לא לחשוש מחילוקי דעות, לא לנסות להתעלם מהבעיות, ולנהל דיון רחב על כל פן במדיניות החוץ ואסטרטגיית הפיתוח”, לדבריו.

סין תסייע לפלסטינים ב-15 מיליון דולר שנועדו לפיתוח כלכלי, ותעביר 91 מיליון דולר לירדן, לבנון, סוריה ותימן, הוא הוסיף. כמו כן, יוקם קונסורציום של בנקים מסין ומדינות ערביות, עם קרן ייעודית של 3 מיליארד דולר. עדיין לא ברור מה יהיה הקשר בין הקונסורציום, הסיוע הפיננסי וחבילת ההלוואות הגדולה.

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy