אבי טיומקין,בלי מורא,בלי משוא פנים


האורקל מכפר שמריהו: יועץ קרנות ההשקעה אבי טיומקין יורה לכל הכיוונים

אבי טיומקין

מאת יהודה שרוני,מעריב-14.09.2018

המקצוע “יועץ לקרנות גידור” אינו מופיע ברשימת המקצועות המבוקשים שכל אם בישראל הייתה מייחלת לילדיה. מבחינתה, עדיף רואה חשבון, רופא או עורך דין. זה מקצוע שתלוי באוויר: אין שעות עבודה מוגדרות, לא מחתימים כרטיס, אבל עובדים 24 שעות ביממה מסביב לשעון, גם בשבתות וגם בחגי תשרי. מצד שני, מדובר באחד המקצועות המתגמלים שיש, המחייב את העוסקים בו להצטייד בכישורים של נביא המצליח לחזות את העתיד. וכידוע, מרביתם המוחלט של המומחים הפיננסיים מצליחים לחזות את העבר. את היכולות הנבואיות אי אפשר ללמוד בשום מקום.

אבי טיומקין, אחד מבעלי המקצוע המובילים בתחום, לא למד ייעוץ גידור בבתי ספר לכלכלה או מינהל עסקים. הוא סיים בסך הכל לימודי משפטים, ובכל זאת ניחן ביכולת לנבא את מגמות המערכת הפיננסית הבינלאומית. בזכות זה הונו נאמד בעשרות מיליוני דולרים לפחות. איך הוא עושה את זה? ובכן, הוא לא מחזיק בידיו כדור בדולח. מדובר בשילוב של המון ידע, ניסיון, אינטואיציה ומזל. הרבה מאוד מזל. רבים וטובים ניסו את מזלם בתחום והתרסקו. אליעזר פישמן וההשקעה הכושלת שלו בלירה הטורקית הוא רק דוגמה. נוחי דנקנר וההשקעה בפרנק השוויצרי הוא דוגמה נוספת.

קרנות גידור השוכרות את שירותיו משלמות לו ביד נדיבה רק עבור העצות שיאפשרו להן לחזות את מגמות המסחר בבורסות ולהתאים לפוזיציות. היכולת לנבא אם הדולר יירד או יתחזק, אם הריבית תישאר ללא שינוי או תשתנה, או אם הנפט ימריא או יתרסק, מתורגמת למיליארדי דולרים. זה לא פחות ממכרה זהב.

בעקבות משברים אלה – מה צפוי למחירי הנפט?
“על בסיס נתוני הסחר הבינלאומיים והריבית הנוכחית המחירים צריכים לרדת. אבל ברקע קיים עדיין הסיכון שהאיראנים יחסמו את המצרים, מה שעלול לגרום למחסור בנפט. מהלך כזה יקפיץ את המחירים ואת עלויות הביטוח של ההובלה הימית הבינלאומית במאות אחוזים. במצב הנוכחי, כשהכל רגוע יחסית, המחירים אמורים לרדת”.

להרחבה

תגובות
מחירי סחורות
מדדי נפט וזהב
EIA today in energy